:: سایت رسمی موسسه کتاب 57
کتاب شاهنامه :: سایت کتاب 57

شاهنامه


قیمت : 9500000 ریال
ناشر : -------
نویسنده : حكيم ابوالقاسم فردوسي

1 کد شانس روزانه
1 کد شانس هفتگی
1 کد شانس سالانه
خرید این کتاب


توضیحات :

این کتاب نفیس در قطع رحلی و قابدار به صورت 2 رنگ چاپ شده است.

و دارای تزئینات 24 صفحه مینیاتورهای نفیس مرتبط با داستانهای شاهنامه می باشد

شاهنامه اثر حکیم ابوالقاسم فردوسی توسی ، حماسه اعمال منظوم در بحر متقارب مثمن محذوف و دربرگیرندهٔ نزدیک به ۶۰ ٬ ۰۰۰ بیت و یکی از بزرگترین و برجسته ترین سرودهای حماسه جهان است که برای اصلاح و ویرایش آن گنجینه ، دستگیره دست کم سی سال رنج و تلاش برای محافظت از آن است. بزرگ ایرانی است. این شاهکار ادبی ، اسطوره ها ، افسانه ها و تاریخ ایران شروع به حمله به ایران در سده هفتم است که در چهار دودمان پادشاهی پیشدادیان ، کیانیان ، اشکانیان و ساسانیان گنجانده شده و به سه بخش به طور خاص (از روزگار کیومرث تا پادشاهی فریدون) ، بخش پهلوانی (از خیزش کاوه آهنگر تا مرگ رستم) و تاریخی (از پادشاهی بهمن و پیدایش اسکندر تا گشایش ایران به دست اعراب) بخش موجود است.

چون که زبان دانش و ادبیات در ایران زبان عربی بود ، فردوسی با سرود شاهنامه با ویژگی های خاص هدفمندی که داشت زبان پارسی را زنده و پایدار کرد. یکی از بنمایه های مهمی که فردوسی برای سرود شاهنامه از آن استفاده کرد ، شاهنامهٔ ابومنصوری بود. شاهنامه نفوذ دارد فقط در جهتگیری فرهنگ فارسی و همچنین بازاریابی شکوهمندی در ادبیات جهان داشته است و شاعران بزرگی مانند گوته و ویکتور هوگو از آن به نیکی یاد کرده است.

شاهنامه بزرگترین کتاب به زبان پارسی است که در همه جای جهان مورد توجه قرار گرفته و به همه زبانهای زندهٔ جهان بازگردانی شده است. اولین بار در ۶۰۱ خورشیدی بندری اصفهانی شاهنامه را به زبان عربی بازگردانی کرد و پس از آن را بازگردانی دیگر از شاهنامه (از جمله بازگردانی ژول مل به فرانسه) انجام داد.

یکی از تاریخدانان و مصرشناسان گفته است که زبان قبطی و ادبیات که مصر در یورش عربستان به این سرزمین از بین رفت و به فراموشی سپرده شد و به همین دلیل زبان رسمی کشور مصر ، عربی است ، چون مصری کسی مانند فردوسی ایرانی است اما توقیف نمی شود. مصر با یورش اعراب تمدن ، تاریخ ، فرهنگ و زبانش از دست داد ، ما نمی توانیم در مورد فرهنگ مصریان گفتگو کنیم چون این افراد را در آن فرهنگ حضور داشته باشید. فرهنگ فردوسی ، زبان و تاریخ حماسه ایرانیان را با شاهنامه جاودانه کرد. [منبع نامعتبر؟]

فردوسی اگر شاهنامه را بپذیرد که زبان پارسی باعث می شود تا این بود که این امر باعث می شود این آشفتگی ادامه یابد و آن را انجام دهد. فردوسی در سرودن شاهنامه بیشتر از پارسی سره بهره برده و شمار واژگان عربی در شاهنامه ۸۶۵ واژه است.


⬅️  به جزء پنجشنبه ها و ايام تعطيل؛ از ساعت 9 الی 13 به وقت تهران؛ با احترام پاسخگوی شما هستیم:

⬅️ تلفن دفتر قم : 36624915 25 98 98+ .... تلفن دفتر دبی: 8186 435 50 971+

⬅️ ما حداکثر 10 روزه، جوایز برندگان را به حساب شان واریز می نمائیم. پس از دریافت جایزه خود، اگر صلاح دانستید سایت کتاب 57 " ketab57.ir " را به دیگران معرفی کنید

⬅️ اگر شما نویسنده هستید، مقدمه کتاب خود را به کانال تلگرام کتاب57 ارسال فرمایید. ما 57 جلد کتاب شما را جهت اهداء به مناطق محروم خریداری می نمايیم.