:: سایت رسمی موسسه کتاب 57
کتاب ليلي و مجنون :: سایت کتاب 57

ليلي و مجنون


قیمت : 250000 ریال
ناشر : آفرينه
نویسنده : حكيم نظامي گنجوي

25 کد شانس روزانه
25 کد شانس هفتگی
25 کد شانس سالانه
خرید این کتاب


توضیحات :

شروع یازدهمین مسابقه بزرگ کتابخوانی در سایت کتاب 57

  دهمین مسابقه کتابخوانی (مسابقه منظومه خسرو و شیرین) در در تاریخ شنبه 24 آبان 1397 به پایان رسید.

 

اسامي برندگان دهمين مسابقه كتابخواني سايت كتاب57 را در اینجا ببینید

 

 به یاری خداوند یازدهمین مرحله از مسابقه کتابخوانی سایت کتاب 57 با کتابی ارزشمند از گنجینه زبان فارسی ،با مثنوی لیلی و مجنون آغاز می‌گردد.

 

جوایز یازدهمین مسابقه کتابخوانی:

 یک جایزه 57 میلیون تومانی به یک نفر

 و 12 جایزه یک میلیون تومانی برای 12 نفر

 

برای شرکت در این مسابقه کتابخوانی، کافی است کتاب لیلی و مجنون را خریداری نموده و به سوال تستی آن پاسخ صحیح دهید.

 کتاب ارزشمند از گنجینه زبان فارس، مثنوی لیلی و مجنون با چاپ زیبا و جلد سخت

 

مهلت شرکت در مسابقه: تا روز 29 اسفند 1397 

 

لیلی و مجنون نام مجموعه شعری از نظامی گنجوی شاعر پرآوازه ایرانی است. این مجموعه سومین مثنوی از مجموعه مثنوی‌هایی است که به خمسه نظامی معروفند.


اگرچه نام لیلی و مجنون پیش از نظامی گنجوی نیز در اشعار و ادبیات فارسی به چشم می‌خورد، ولی نظامی برای نخستین بار، آن را به شکل منظومه‌ای واحد به زبان فارسی در ۴۷۰۰ بیت به درخواست پادشاه شروان به نظم کشید. نظامی خود از بابت این سفارش ناراضی و بی‌میل بوده‌است و کار را در چهار ماه به پایان برده‌است.

وزن این مثنوی جدید بوده و پس از نظامی شعرای زیادی در این وزن داستان‌های عاشقانه سروده‌اند. همچنین ده‌ها شاعر در ایران، هند و ترکستان منظومه‌هایی را به استقبال از لیلی و مجنون نظیره پردازی کرده و شعرای دیگری نیز به داستان نظامی شاخ و برگ بیشتری افزوده یا آن را تغییر داده‌اند.

منظومه لیلی و مجنون در مقایسه با منظومه خسرو و شیرین از همین شاعر، به درک تفاوت‌های فرهنگی اعراب و ایرانیان کمک می‌کند. شخصیت‌های داستان در روایت نظامی قراردادی بوده و تحول زیادی از حوادث داستان نمی‌پذیرند. منظومه لیلی و مجنون به زبان‌های مهم غربی ترجمه و منتشر شده‌است.⬅️  به جزء پنجشنبه ها و ايام تعطيل؛ از ساعت 9 الی 13 به وقت تهران؛ با احترام پاسخگوی شما هستیم:

⬅️ تلفن دفتر قم : 36100 25 98+ .... تلفن دفتر دبی: 8186 435 50 971+

⬅️ ما حداکثر هفت روزه، جوایز برندگان را به حساب شان واریز می نمائیم. پس از دریافت جایزه خود، اگر صلاح دانستید سایت کتاب 57 " ketab57.ir " را به دیگران معرفی کنید

⬅️ اگر شما نویسنده هستید، مقدمه کتاب خود را به کانال تلگرام کتاب57 ارسال فرمایید. ما 57 جلد کتاب شما را جهت اهداء به مناطق محروم خریداری می نمايیم.