17 كدشانس تا روز سه شنبه 8 آبان :: سایت رسمی موسسه کتاب 57 17 كدشانس تا روز سه شنبه 8 آبان
17 كدشانس تا روز سه شنبه 8 آبان

كتاب عِلَلُ الشَّرائِع، كتابي به زبان عربى، تأليف شيخ صدوق (متوفاي ۳۸۱ ق) فقيه برجسته و راوي شيعي قرن چهارم هجرى قمري است. علل الشرائع، مشتمل بر رواياتى از رسول خدا (ص) و ائمه اطهار (ع) است كه موضوع آنها علت و فلسفه برخى از احكام شرعي و عقيدتى است

 مانند عللِ وضع اسامى اشيا و اشخاص، عوامل حوادث و وقايع، علل گرايش به عقايد و اعمال و چگونگى خلق حيوانات.

شيخ صدوق در اين كتاب، به علت برخى از كارهاى پيامبران، پيامبر اسلام(ص) و ائمه معصومين(ع) نيز اشاره كرده است.

چگونگى آغاز نسل حضرت آدم (ع)؛ علت ورود حضرت علي (ع) به شوراي خلافت؛ دليل بلند خواندن نماز صبح؛ بيان علت زكات؛ اينكه چرا وصيت فقط در يك سوم اموال صحيح است؛ علت نام‏گذارى پزشك به طبيب؛ سرّ حرمت گوشت حيوانات وحشى؛ علت وجوب نماز؛ علت جواز جمع بين نماز ظهر و عصر يا مغرب و عشا؛ علت برترى پيامبران و اولياء نسبت به فرشتگان؛ علت احتياج ما به پيامبر و امام؛ علت حرمت شكار در روز شنبه بر يهوديان؛ علت شبانه و مخفيانه دفن شدن حضرت فاطمه زهرا (س) و... از ديگر علل ياد شده در كتاب هستند.

اين كتاب به صورت ويژه تا روز سه شنبه 8 آبان ماه با 17 كدشانس به صورت ويژه در سايت كتاب 57 عرضه مي گردد


 @ketab57ir
 http://ketab57.ir

تاريخ : شنبه 5 آبان 1397  


لحظه به لحظه همراه با میز برندگان کدهای میلیونی⬅️  به جزء پنجشنبه ها و ايام تعطيل؛ از ساعت 9 الی 13 به وقت تهران؛ با احترام پاسخگوی شما هستیم:

⬅️ تلفن دفتر قم : 36100 25 98+ .... تلفن دفتر دبی: 8186 435 50 971+

⬅️ ما حداکثر هفت روزه، جوایز برندگان را به حساب شان واریز می نمائیم. پس از دریافت جایزه خود، اگر صلاح دانستید سایت کتاب 57 " ketab57.ir " را به دیگران معرفی کنید

⬅️ اگر شما نویسنده هستید، مقدمه کتاب خود را به کانال تلگرام کتاب57 ارسال فرمایید. ما 57 جلد کتاب شما را جهت اهداء به مناطق محروم خریداری می نمايیم.